Zdravotnická záchranná služba
Zlínského kraje, p.o.

Dočasně uzavřená dětská lůžková oddělení na Vsetínsku! Malé pacienty budou záchranáři převážet do jiných nemocnic

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje bude muset malé pacienty ze Vsetínska převážet do vzdálenějších nemocnic mimo Valašsko. Záchranáři tak reagují na avizované dočasné uzavření dětských lůžkových oddělení v nemocnicích ve Vsetíně a Valašském Meziříčí. Vsetínská nemocnice toto oddělení uzavírá do odvolání k 15. prosinci, ta valašskomeziříčská nebude přijímat děti k hospitalizaci od 20. prosince do 2. ledna 2024.

„Při směrování pacientů do nemocnic musíme reagovat na aktuální stav, a proto prosíme rodiče dětí, aby brali situaci s pochopením. Pro nás je vždy na prvním místě zdraví pacienta. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče v terénu následuje převoz nemocného do nejbližšího zdravotnického zařízení, které mu poskytne další vyšetření a léčbu. Z tohoto systému v případě dětských pacientů nyní vypadly obě nemocnice na Vsetínsku,“ vysvětlil náměstek léčebné péče ZZS Zlínského kraje Dorián Pfeifer.

Dětské pacienty, které by záchranáři jinak převáželi do nemocnice ve Vsetíně, budou z terénu transportovat do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Děti, které by jinak směřovaly do valašskomeziříčské nemocnice, záchranáři převezou do zdravotnických zařízení v Novém Jičíně nebo Hranicích.

„V souvislosti s tímto je nutné říct, že novorozeneckých oddělení se toto netýká a jejich provoz je v obou zmiňovaných nemocnicích bez omezení. Naše posádky tak budou rodičky z terénu dál převážet do spádových nemocnic na Vsetínsku,“ doplnil náměstek léčebné péče ZZS Zlínského kraje Dorián Pfeifer.

Nemocnice ve Vsetíně a ve Valašském Meziříčí zároveň ubezpečily vedení ZZS Zlínského kraje, že lékařské pohotovostní služby pro děti budou nadále fungovat dle ordinačních hodin, jak jsou pacienti zvyklí. Pohotovost pro děti ve Vsetíně lidé najdou v přízemí polikliniky a ordinační hodiny tam jsou ve všední dny od 17 do 22 hodiny. V sobotu, v neděli a o svátcích je to od 8 do 22 hodin. Co se dětské pohotovosti ve Valašském Meziříčí týká, tak ta je otevřená o víkendech a svátcích od 8 do 19 hodin. Mimo tuto dobu ošetří akutní stavy dětských pacientů sloužící pediatr.

„Věříme, že toto období zvládneme. Stejně tak doufáme, že se situace v nemocnicích co nejdříve stabilizuje. Naši záchranáři budou rodiče informovat, do jaké nemocnice jejich děti převáží. Děkujeme zejména rodičům za porozumění,“ doplnil ředitel ZZS Zlínského kraje Josef Valenta.

Aktuality - Archív


14. 2. 2024 Zdravotnické týmy měly vloni téměř 60.000 výjezdů k záchraně lidských životů


Přesně 59.060 výjezdů do terénu uskutečnily posádky Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje v roce 2023. V meziročním srovnání jde o mírný...

12. 2. 2024 Poslední rozloučení se skvělým lékařem


S velkým zármutkem v srdci jsme se minulý týden rozloučili s našim dlouholetým lékařem, skvělým kolegou, nesmírně oblíbeným a...

9. 2. 2024 Sladké poděkování od malého pacienta


Krásné setkání po několika týdnech. Tentokrát radostné a s pusou od ucha k uchu. Čtyřletý Kubík s maminkou dnes...

8. 2. 2024 Nehoda autobusu v Biskupicích


K dopravní nehodě autobusu v obci Biskupice vyjížděly dnes záchranářské týmy ze Zlína a Slavičína. Nehoda se stala krátce před 13:30....

7. 2. 2024 Výjezdové základny ve Slavičíně a Uherském Hradišti mají nové vozidlo RV


Posádky RV (rendez-vous) ve Slavičíně a Uherském Hradišti jezdí v nových Seatech Tarraco. Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje těmito dvěma...

5. 2. 2024 Šestiletý chlapec zachránil otci – diabetikovi život


A tak jsme v sobotu možná potkali budoucího záchranáře. Sice mu je teprve šest, ale už teď má náš...