Zdravotnická záchranná služba
Zlínského kraje, p.o.

V Otrokovicích se uskuteční 2. Mistrovství ČR řidičů záchranných služeb

Do Zlínského kraje opět míří Mistrovství České republiky řidičů záchranných služeb. Dvoudenní akce vyvrcholí v sobotu 16. září, kdy se v areálu otrokovické firmy Continental Barum utkají jednotliví řidiči v hned několika disciplínách. Akci pořádá Autoklub České republiky s podporou Fondu zábrany škod, AK Rallye Zlín v AČR, Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje a Zlínského kraje. Zastoupeny budou všechny zdravotnické záchranné služby České republiky.

Mistrovství odstartuje v pátek neveřejnou částí, kdy se pro účastníky a další pozvané hosty uskuteční odborná konference na téma „Autodoprava záchranných služeb“. Zúčastní se jí jak výrobci sanitek, tak i dodavatelé podvozků a zástaveb mobilních jednotek intenzivní péče.

Samotné Mistrovství ČR řidičů záchranných služeb odstartuje v sobotu ráno. Všech 14 zdravotnických záchranných služeb vyslalo po dvou svých řidičích. ZZS Zlínského kraje budou reprezentovat Jan Kojecký z oblasti Uherské Hradiště a Robert Kotiba z oblasti Kroměříž.

Na profesionální řidiče záchranek čekají čtyři disciplíny. Půjde o automobilový slalom na zkušební dráze firmy Continental Barum, kdy se všichni řidiči této části závodu zúčastní ve stejném vozidle Opel Corsa od společnosti Mikona Auto. Druhou disciplínou bude jízda na přesnost. Ve svých sanitkách šoféři absolvují trať složenou ze slalomu dopředu i při couvání, podélné i kolmé parkování nebo zastavení s pravým předním kolem ve vyznačeném prostoru. Kromě rychlosti bude rozhodující i zastavení vozidla co nejblíž od překážky. Dalším soutěžním kláním bude výměna kola na osobním automobilu. A chybět nebudou ani testy z pravidel silničního provozu zaměřené na řízení vozidel s právem přednosti v jízdě.

Náročné soutěžní disciplíny jsou jen částí toho, co všechno musí šoféři mobilních jednotek intenzivní péče v každodenní praxi zvládnout. Při své práci mají obrovskou zodpovědnost za to, aby v náročném silničním provozu dojeli bezpečně na místo události a stejně tak odvezli pacienta do nemocnice. Jen málo kdo si uvědomuje, že řidiči sanitek jsou pravou rukou záchranářů a lékařů při poskytování přednemocniční neodkladné péče. Musí tak rozumět autům i lidem, a přitom mít skutečně pevné nervy.

Na sobotní akci zveme i veřejnost, která tak bude mít jedinečnou možnost prohlédnout si nejen sanitky a jejich vybavení.

Aktuality - Archív


14. 2. 2024 Zdravotnické týmy měly vloni téměř 60.000 výjezdů k záchraně lidských životů


Přesně 59.060 výjezdů do terénu uskutečnily posádky Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje v roce 2023. V meziročním srovnání jde o mírný...

12. 2. 2024 Poslední rozloučení se skvělým lékařem


S velkým zármutkem v srdci jsme se minulý týden rozloučili s našim dlouholetým lékařem, skvělým kolegou, nesmírně oblíbeným a...

9. 2. 2024 Sladké poděkování od malého pacienta


Krásné setkání po několika týdnech. Tentokrát radostné a s pusou od ucha k uchu. Čtyřletý Kubík s maminkou dnes...

8. 2. 2024 Nehoda autobusu v Biskupicích


K dopravní nehodě autobusu v obci Biskupice vyjížděly dnes záchranářské týmy ze Zlína a Slavičína. Nehoda se stala krátce před 13:30....

7. 2. 2024 Výjezdové základny ve Slavičíně a Uherském Hradišti mají nové vozidlo RV


Posádky RV (rendez-vous) ve Slavičíně a Uherském Hradišti jezdí v nových Seatech Tarraco. Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje těmito dvěma...

5. 2. 2024 Šestiletý chlapec zachránil otci – diabetikovi život


A tak jsme v sobotu možná potkali budoucího záchranáře. Sice mu je teprve šest, ale už teď má náš...