Zdravotnická záchranná služba
Zlínského kraje, p.o.

Vrcholí dostavba nové výjezdové základny v Otrokovicích

Stavba nové výjezdové základny ZZS Zlínského kraje v Otrokovicích se po roce a půl chýlí do závěrečné fáze. Pravděpodobný termín dokončení investiční akce je konec října. V současné době probíhají výmalby, nátěry a práce na fasádě, stejně jako terénní úpravy okolo objektu. Stavba byla zahájena loni v lednu. Celkové předpokládané náklady přesahují 139 milionů Kč, z toho dotace z IROP je 85,5 milionů Kč, zbytek peněz hradí Zlínský kraj jako zřizovatel ZZS Zlínského kraje.

Záchranáři mají nyní základnu v Otrokovicích na poliklinice. “Prostory ale jsou zcela nevyhovující. Nenabízejí dostatek místa pro zdravotníky, skladování materiálu, léků i zaparkovaných sanitních vozů. Nepřijatelné jsou i z hlediska organizačního uspořádání či potřebného zázemí pro posádky,” uvedl ředitel ZZS ZK Josef Valenta.

„Vzhledem ke své poloze patří otrokovická základna ZZS ZK ke strategicky významným. Leží totiž na křižovatce tří z pěti oblastí krajské záchranné služby – Zlínska, Kroměřížska a Uherskohradišťska. Nová základna navíc vyrůstá v blízkosti průmyslové výroby a poblíž napojení na dálnici,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Ve stávající základně je prostor jen pro dvě výjezdové skupiny. V nových prostorách budou moci být skupiny tři a v budoucnosti by mohla ještě další přibýt. Své zázemí tam bude mít i biohazard tým (tým specializovaný na převozy pacientů s vysoce nebezpečnou nákazou) i sklad zdravotnického a dalšího materiálu.

Nová základna vzniká v ulici U Letiště přestavbou tří objektů ve vlastnictví Zlínského kraje. Ty dřív sloužily jako učebny a dílny střední průmyslové školy.

V hlavní budově bude zázemí pro výjezdové skupiny, ve druhém objektu se bude nacházet místo pro výcvik a školení řidičů, sklad zdravotnického a dalšího materiálu pro mimořádné události a hromadná neštěstí, sklad pneumatik a servisní prostor pro automobily. V třetím objektu budou garáže pro sanitky, myčka, sklady léků, zdravotnického materiálu a dezinfekce, víceúčelový prostor pro biohazard tým a sklad nebezpečného materiálu. Vznikne i parkoviště pro 20 aut.

ZZS Zlínského kraje má celkem 16 výjezdových základen.

Aktuality - Archív


14. 2. 2024 Zdravotnické týmy měly vloni téměř 60.000 výjezdů k záchraně lidských životů


Přesně 59.060 výjezdů do terénu uskutečnily posádky Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje v roce 2023. V meziročním srovnání jde o mírný...

12. 2. 2024 Poslední rozloučení se skvělým lékařem


S velkým zármutkem v srdci jsme se minulý týden rozloučili s našim dlouholetým lékařem, skvělým kolegou, nesmírně oblíbeným a...

9. 2. 2024 Sladké poděkování od malého pacienta


Krásné setkání po několika týdnech. Tentokrát radostné a s pusou od ucha k uchu. Čtyřletý Kubík s maminkou dnes...

8. 2. 2024 Nehoda autobusu v Biskupicích


K dopravní nehodě autobusu v obci Biskupice vyjížděly dnes záchranářské týmy ze Zlína a Slavičína. Nehoda se stala krátce před 13:30....

7. 2. 2024 Výjezdové základny ve Slavičíně a Uherském Hradišti mají nové vozidlo RV


Posádky RV (rendez-vous) ve Slavičíně a Uherském Hradišti jezdí v nových Seatech Tarraco. Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje těmito dvěma...

5. 2. 2024 Šestiletý chlapec zachránil otci – diabetikovi život


A tak jsme v sobotu možná potkali budoucího záchranáře. Sice mu je teprve šest, ale už teď má náš...