Zdravotnická záchranná služba
Zlínského kraje, p.o.

Taktické cvičení složek IZS – pád větroně na diváky leteckého dne

Deset zraněných, z toho pět velmi vážně, ošetřili dnes naši záchranáři z výjezdové základny v Kroměříži na tamním letišti. Složky IZS tam měly další ze série taktických cvičení. Téma tentokrát bylo pád větroně na diváky leteckého dne.

Naši záchranáři tam postupně museli poskytnout přednemocniční neodkladnou péči pacientům s masivním krvácením, amputovanou nohou, s podezřením na vnitřní krvácení, těžkým zraněním hlavy, se zlomeninami, poraněním hrudníku, v bezvědomí, až po ty, kteří utrpěli pouze lehká povrchová poranění.

Už v první okamžik bylo jasné, že bude potřeba i letecká záchranná služba. Lékařka ZZS na místě nakonec rozhodla o přivolání dvou vrtulníků, a to z Olomouce a Brna. Další dva pacienti směřovali na urgentní příjem ve Zlíně a Kroměříži, tři do chirurgických ambulancí Kroměřížské nemocnice, jeden do nemocnice v Přerově. Poslední dva byli po ošetření naší posádky předány do domácího léčení. Do takového cvičení je aktivně zapojeno i operační středisko záchranky a vše se děje tak, jakoby šlo o skutečný zásah.

Tato cvičení, při kterých si všechny složky IZS prověřují nejen své činnosti, ale i vzájemnou spolupráci na místě neštěstí, ověřují připravenost nejen posádek ZZS Zlínského kraje na skutečné mimořádné události. Kroměřížské posádky ZZS se dnešního úkoly zhostily skvěle.

Moc děkujeme všem účastníkům!

Aktuality


4. 6. 2023 V buchlovských kopcích vyhasly dva lidské životy


Dva lidé dnes odpoledne zemřeli po střetu dvou motorek v buchlovských kopcích na silnici I/50 u Střílek na Uherskohradišťsku....

2. 6. 2023 Častěji vyjíždíme k nehodám s cyklisty a elektrokoloběžkami


S příchodem teplejšího počasí začali naši záchranáři častěji vyjíždět k úrazům, které přímo souvisí s letními aktivitami. Přibývá nehod, při kterých je...

1. 6. 2023 Hravě záchranářem aneb Týden bezpečnosti Zlínského kraje


Jak zvládnout rizikové situace a ještě lépe – jak jim předcházet. To vše, a ještě mnohem víc se dozvěděli...