Zdravotnická záchranná služba
Zlínského kraje, p.o.

Tragická dopravní nehoda na dálničním sjezdu u Hulína

U dopravní nehody s tragickým koncem dnes po sedmé hodině ranní zasahovaly naše tři posádky ZZS Zlínského kraje z výjezdové základny v Kroměříži. Po srážce dvou osobních aut na dálničním sjezdu u Hulína jsme ošetřili celkem čtyři zraněné pacienty, z toho dvě děti. Pátý účastník nehody bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Dispečerky operačního střediska ZZS Zlínského kraje na místo povolaly také vrtulník z olomoucké Letecké záchranné služby. Ten do Fakultní nemocnice Ostrava převážel sedmiletého chlapce se závažnějším poraněním. Společně s ním vrtulník přepravil do Ostravy i jeho otce, kterého posádka sebou vzala především jako doprovod dítěte. Nicméně i tomuto muži jsme poskytli přednemocniční neodkladnou péči a dál mu lehčí zranění ošetřili lékaři v Ostravě.

Čtyřletou holčičku naše posádka po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče převezla na dětské oddělení Kroměřížské nemocnice. Čtvrtou zraněnou byla starší žena. Po nezbytném ošetření na místě jsme paní s vážným zraněním převezli na urgentní příjem Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Aktuality


4. 6. 2023 V buchlovských kopcích vyhasly dva lidské životy


Dva lidé dnes odpoledne zemřeli po střetu dvou motorek v buchlovských kopcích na silnici I/50 u Střílek na Uherskohradišťsku....

2. 6. 2023 Častěji vyjíždíme k nehodám s cyklisty a elektrokoloběžkami


S příchodem teplejšího počasí začali naši záchranáři častěji vyjíždět k úrazům, které přímo souvisí s letními aktivitami. Přibývá nehod, při kterých je...

1. 6. 2023 Hravě záchranářem aneb Týden bezpečnosti Zlínského kraje


Jak zvládnout rizikové situace a ještě lépe – jak jim předcházet. To vše, a ještě mnohem víc se dozvěděli...