Zdravotnická záchranná služba
Zlínského kraje, p.o.

Cvičení složek IZS při simulovaném výbuchu ve Vsetíně

Výbuch v prvním patře rodinného domu, kde byla nelegální drogová laboratoř. To byl námět taktického cvičení složek IZS, které se ve čtvrtek uskutečnilo na Horním náměstí ve Vsetíně. Simulovaný výbuch v nevyužívané budově podle scénáře oznámil kolemjdoucí na linku 112. Na místo ihned vyjely všechny složky IZS.

Posádka ZZS Zlínského kraje, která vyjela ze Vsetína, na místě ošetřila dvě osoby. První z nich byla v bezvědomí a utrpěla popáleniny 2. stupně na ruce a obličeji, postižené měla i dýchací cesty. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jsme pacienta transportovali do popáleninového centra. Druhý pacient při vědomí utrpěl popáleniny 1. stupně na ruce a hlavě. Ten byl naší posádkou převezen do Vsetínské nemocnice.

Posádka ZZS Zlínského kraje se pak na místo výbuchu vrátila a po celou dobu trvání taktického cvičení byla k dispozici hasičům i policistům pro případ, že by se někdo z nich při cvičení skutečně zranil. K tomu naštěstí nedošlo.

Velké poděkování patří zástupcům města Vsetín za poskytnutí budovy a Zlínskému kraji za finanční prostředky k realizaci tohoto taktického cvičení.

Aktuality


4. 6. 2023 V buchlovských kopcích vyhasly dva lidské životy


Dva lidé dnes odpoledne zemřeli po střetu dvou motorek v buchlovských kopcích na silnici I/50 u Střílek na Uherskohradišťsku....

2. 6. 2023 Častěji vyjíždíme k nehodám s cyklisty a elektrokoloběžkami


S příchodem teplejšího počasí začali naši záchranáři častěji vyjíždět k úrazům, které přímo souvisí s letními aktivitami. Přibývá nehod, při kterých je...

1. 6. 2023 Hravě záchranářem aneb Týden bezpečnosti Zlínského kraje


Jak zvládnout rizikové situace a ještě lépe – jak jim předcházet. To vše, a ještě mnohem víc se dozvěděli...