Zdravotnická záchranná služba
Zlínského kraje, p.o.

Tři nehody motorkářů během prodlouženého víkendu

Hned ke třem dopravním nehodám s motorkáři vyjížděly posádky ZZS Zlínského kraje během prodlouženého víkendu.

První nehoda měla tragické následky. V neděli 7. května v Košíkách na Uherskohradišťsku motorkář vjel do příkopu a narazil do mostku. Dispečink ZZS ZK na místo vyslal i vrtulník letecké záchranné služby. Přes veškeré úsilí posádky se ale mladého muže nepodařilo zachránit. Svým zraněním na místě podlehl.

K dalším dvěma dopravním nehodám došlo v pondělí 8. května v odpoledních hodinách, a to ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku a v Machové na Zlínsku.
Ve Velkých Karlovicích narazil motorkář do svodidel. Dispečerka v první chvíli na místo události také povolala leteckou záchrannou službu. Její služby ale nakonec nebyly potřeba a vrtulník byl odvolán na základnu. Posádka RZ po nezbytném přednemocničním ošetření odvezla zraněného muže do Vsetínské nemocnice.V Machové na Zlínsku se motorkář střetl s OA. Krátce po nehodě byl v bezvědomí. I v tomto případě si dispečerka vyžádala posádku letecké záchranné služby. Po příjezdu naší posádky ale lékař na místě rozhodl, že letecká záchranná služba na místě nebude třeba. Muž již byl při vědomí a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jsme pacienta převezli k dalšímu ošetření do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

U všech těchto nehod byly na místě také ostatní složky IZS.
Foto: HZS Zlínského kraje

Aktuality


4. 6. 2023 V buchlovských kopcích vyhasly dva lidské životy


Dva lidé dnes odpoledne zemřeli po střetu dvou motorek v buchlovských kopcích na silnici I/50 u Střílek na Uherskohradišťsku....

2. 6. 2023 Častěji vyjíždíme k nehodám s cyklisty a elektrokoloběžkami


S příchodem teplejšího počasí začali naši záchranáři častěji vyjíždět k úrazům, které přímo souvisí s letními aktivitami. Přibývá nehod, při kterých je...

1. 6. 2023 Hravě záchranářem aneb Týden bezpečnosti Zlínského kraje


Jak zvládnout rizikové situace a ještě lépe – jak jim předcházet. To vše, a ještě mnohem víc se dozvěděli...