Pozor na lesní úseky a střety se zvěří!
Vážnější zranění utrpěl mladý řidič, který dnes odpoledne havaroval v lesním úseku u Lhoty na Zlínsku do stromu. Zdravotnické operační středisko na místo vyslalo záchranářskou posádku ze zlínské výjezdové základny. Při příjezdu byl muž při vědomí a mimo vrak auta.
Záchranářský tým vyšetřením zjistil, že pacient mimo jiné zřejmě utrpěl poranění pánve. Posádka řidiče celkově zajistila v rámci přednemocniční neodkladné péče, nasadila fixační límec a celkově imobilizovala vakuovou matrací. Poté jej šetrně transportovala na urgentní příjem Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.
Podle výpovědi muže mu do cesty vběhla srna. Našim úkolem sice není zjišťovat příčiny dopravních nehod, ale takových kolizí v poslední době zaznamenáváme povícero. Dávejte na sebe pozor a buďte obezřetní! Zvláště v takových lesních úsecích je střet se zvěří velmi pravděpodobný a opatrnosti není nikdy dost.